3D laserové skenování

Vytvoříme 3D model daného objektu

Výstupem 3D laserového skenování je rychlé a detailní vyhotovení 3D modelů nebo výkresů v digitální podobě. Měření je oproti klasickým metodám prováděno bezkontaktním sběrem dat, kterých dokáže laserový skener získat velké množství za velice krátkou dobu. Celý proces měření zpracovávají naši vyškolení geodeti, takže není třeba zajišťovat vlastní personální kapacity. Na své si přijdou jak občané (například k vytvoření chybějící dokumentace domu), tak specializované společnosti (třeba pro zmapování průmyslových prostor) nebo i státní správa (péče o historické památky).

Komplexní, detailní a rychlá data

Mezi výhody této metody patří především velká časová úspora a také komplexita získaných dat. Sesbírané informace je možné vyhodnotit i ze záznamu – nemusíte proto podnikat nové skenování. Potřebná měření získáte i z těžko dostupných míst a za špatných světelných podmínek - díky schopnosti bezkontaktního měření.

Základní podporované výstupy

Při práci s 3D laserovým skenerem záleží na domluvě s každým klientem, v jaké podobě bude chtít získaná data předat. Mezi ty základní patří:
  • prosté mračno bodů (definované 3D souřadnicemi),
  • texturované mračno bodů (přehlednější pro uživatele),
  • vektorový model,
  • 2D řezy a pohledy,
  • 3D vizualizace a flash animace,
  • podpora projektantů,
  • či jiný formát podle specifických požadavků klienta.

Vítáme nové technologie

Když srovnáme postupy uplatňované v klasické geodezii a 3D laserové skenování, vnímáme tuto digitální technologii jako mílový krok kupředu. Zpracování dat i jejich sběr totiž činí jednodušší, efektivnější a rychlejší. Tím se otevírá celá paleta nový možnosti a návazností. Jdeme s dobou, proto 3D skenování nabízíme všem našim stávajícím klientům.

Pro projektanty, investory a stavební firmy

3D skener mohou využít různé společnosti pro vypracování projektů komplexních technologických či průmyslových celků, mostů i stavebních objektů. Dále bývá toto zařízení uplatňováno například v rámci ochrany historických památek, geodetického výzkumu či výroby digitálních modelů terénu (archeologie).

Pro občany

Laserové skenování je možné využít pro vytvoření dokumentace u objektů, které žádnou dokumentaci nemají. Nebo ke zmapování složitých celků – ať už se jedná o interiérové prostory či o ty venkovní (fasády, měření kubatur). Lze vytvořit zpracování 3D vizualizace, která vám nabídne prohlídku daného prostoru.

Rádi vám povíme víc

Pokud přemýšlíte, jestli je tato služba vhodná právě pro vás a potřebujete více informací o 3D laserovém skenování, tak nám jednoduše napište nebo zavolejte. Náš tým vám zodpoví veškeré otázky a navrhne ideální postup. A pokud v této oblasti už umíte chodit, tak nás rovnou zkontaktujte s termínem, kdy se vám to hodí.

Objednávejte zkušební
ukázku volejte nebo pište

777 744 205

charvat@zk-brno.cz

Objednávejte zkušební ukázku
volejte nebo pište

777 744 205

charvat@zk-brno.cz